5 tipů jak vybrat správné fitness legíny

Padly vám na internetu do oka hezké sportovní legíny, ale bojíte se, že vám z nějakého důvodu nesednou a vy budete muset podstupovat ten zdlouhavý proces reklamace, a tak raději stránku zavřete a vsadíte raději na ty, které už nějakou dobu nosíte? Příště už to neuděláte! Poradíme vám, jak si vybrat ty, které vám padnou jako ušité!

Na materiálu záleží

Věděli jste, že nějaké legíny vám můžou posloužit jako druhá kůže? Materiál je totiž hned ta druhá věc, na kterou byste po vzhledu měli koukat. 

Bavlna

Pokud jste příznivci jógy, jsou pro vás legíny z bavlny to pravé. Poskytnou vám pohodlí a budete se v nich cítit doslova jako v bavlnce. Zvolte ale kvalitní bavlnu, aby se nestalo, že vám legíny v pozici “downward dog” nebudou prosvítat. Na trénink v posilovně bychom ale bavlněné legíny určitě nedoporučili.

Syntetické materiály – Polyamid a Polyester

Tyto umělé tkaniny vás při tvrdých trénincích určitě nezklamou. Jsou vysoce odolné a zvládnou časté praní a nošení. Rychle schnou a skvěle odvádějí vlhkost. Pokud se k polyamidu a polyesteru přidá ještě elastan, legíny se stanou pružnější a flexibilnější.

Střih

Dáváte přednost legínám s nízkým nebo těm s vysokým pasem? V dnešní době je moderní spíše druhá varianta, ta s vysokým pasem, protože v nich krásně vyniknou vaše křivky. Navíc vás ochrání před prochladnutím a zakryjí i malé nedostatky v oblasti bříška.
Legíny s nízkým pasem jsou ale stále v kurzu a odhalí tvrdě vypracované břišní svaly. Ideální jsou převážně v teplém počasí, kdy na sobě nepotřebujete takové množství látky navíc, jako je třeba u legín s vysokým pasem.

Šířka gumy v pase

Důležitým aspektem hlavně u legín s nízkým pasem je i šířka gumy v pase. Často se stává, že se díky nekvalitní gumě legíny při tréninku rolují dolů, a to může při různých cvicích poněkud obtěžovat. Vsaďte proto na širší gumu, která po celou dobu drží na svém místě a ještě k tomu dobře vypadá.

Šev na správném místě

Už se vám určitě někdy stalo, že jste si pořídili legíny, u kterých vám šev ujížděl někam, kam neměl. Jak ale poznat, že se vám to nestane?

Z nekvalitně ušitých legín po chvíli trčí nitky a po čase se roztrhnou úplně. Kvalitu ušití poznáte tak, že švy jdou podél linií vašeho těla nebo jsou šité tzv. vnitřním klínem s “scrunch butt” efektem, které zvýrazní vaše pozadí a nohy.

Jak poznat, že padnou?

Prostě se v nich cítíte dobře! Nikde vás neškrtí, nepadají dolů z boků, a vše je na správném místě. Legíny těsně přiléhají hlavně v rozkroku, okolo kotníků a v pase, kde by měly stáhnout bříško. I v pase byste neměli cítit, že vás guma tlačí nebo naopak odstává. Pokud pod gumu zvládnete prostrčit jeden prst, pas je ideální.

Vzhled

Ne nadarmo se říká, že na vzhledu záleží. A ani u legín tomu není jinak. Někdo se vyžívá v pestrobarevných vzorech, které vzbuzují pozornost, někdo má raději jednoduchý jednobarevný design.
Moderní jsou teď také síťované vzory, které se většinou nachází na bocích legín, které slouží jako skvělé větrání. Některé legíny mají i šikovnou kapsu, do které můžete schovat třeba telefon nebo klíčky od vaší skříňky v šatně.