Oblečení do fitka – co si vzít na posilování

Jdete poprvé do fitka a vůbec nevíte, co si vzít s sebou, a hlavně co si vzít na sebe, abyste nevypadali „divně“? Nebojte, nejste sami. Neberte tedy do sportovní tašky to první, co na vás vykoukne ze skříně, a raději se vydejte na nákupy. V následujícím článku vám poradíme, po čem se poohlédnout, abyste se při cvičení cítili po celou dobu příjemně a první návštěva posilovny pro vás byla příjemným zážitkem.

Kvalitní legíny jsou základ

Možná jste si říkali, že vám do posilovny postačí ty staré tepláky, které vám leží ve skříni. To ale není zrovna nejlepší nápad. Ve starém oblečení se budete cítit neatraktivně, a tím pádem i nesebevědomě, díky čemuž se můžete během cvičení cítit nesví a nemít z něj zrovna nejlepší pocit. Vyberte si raději z široké nabídky kvalitních sportovních legín, které tělo dobře obepnou a obvykle jsou šité z funkčních a pružných materiálů. Díky tomu vám při tréninku nebudou nikde překážet žádné volné nohavice, nic vám nebude padat a ani vás nijak omezovat. V letních měsících přijdou vhod třeba takzvané cyklistické šortky.

Prodyšný top z funkčního materiálu

Volba vrchní části sportovního outfitu je poměrně individuální záležitostí. Někdo preferuje volná bavlněná trika, jiný obepnutá tílka. Ať už zvolíte jakýkoliv top, měl by být vždy dokonale prodyšný a dobře odvádět pot. Nekvalitní umělé látky nejsou vhodné, snadno se zapaří, bude vám v nich zbytečně vedro nebo mohou při zapocení nepříjemně škrábat.

Stejně jako u kalhot, platí i u trička na sport to, že by nemělo být až příliš volné, aby nebránilo v pohybu. Dobrou volbou zejména během letních měsíců jsou topy bez rukávů. Při nadměrném pocení nebudete mít zbytečný „pocit mokra“ v podpaží. Ve fitku se nemusíte bát obléct triko s krátkým rukávem či bez nich ani v zimě, většina z nich je totiž dobře vytápěná, a kromě toho se taky rychle zahřejete pohybem.

Sportovní podprsenka klidně nahradí tričko

Nezbytností pro každou ženu je sportovní podprsenka. Ačkoliv někomu může její pořízení či nošení připadat zbytečné, protože cvičit se přece dá i v té klasické, opak je pravdou. Kvalitní podprsenka na sport udrží prsa ve správné poloze, což je důležité pro zdravá záda i pěkný vzhled samotných ňader. K výběru podprsenky na cvičení vás může motivovat také to, že ji lze využít místo trička. Jejich typický střih nikdy neodhalí nic navíc, a tak si trénink můžete naplno užít, a ještě se cítit sexy.

Pohodlná obuv 

Typ obuvi závisí na konkrétním sportu, který budete provozovat. Pokud do fitka chodíte primárně na běžecké pásy, určitě investujte do běžeckých bot s měkkou a odpruženou podrážkou. Při cvičení na strojích si vystačíte s dobrou sportovní či sálovou botou. Mějte na paměti, že boty musí být vždy pevné a uzavřené, abyste předešli úrazům. Důležité jsou také dobře zavázané tkaničky. Podrážka by měla být gumová, světlé barvy, ideální do interiéru. Jestliže chodíte na lekce pilates nebo jógy, nemusíte si s botami dělat starosti, při těchto sportech se totiž obejdete bez nich.

Nezapomeňte na maličkosti

Na některé drobnosti se často při prvních návštěvách zapomíná. Důležitou součástí vaší tašky do posilovny by měly být kvalitní bavlněné nebo bambusové ponožky, které si ve fitku přezujete. Není nic příjemného odcházet domů v úplně propocených ponožkách. Dámy s dlouhou kšticí by neměly zapomínat na gumičky do vlasů. Hodit se můžou i potítka nebo třeba fitness rukavice pro manipulaci s činkami a stroji. Do tašky nezapomeňte k oblečení přibalit ani bavlněný ručník. Bude se vám hodit nejen na přehození koženého potahu stroje, ale také jako šikovná pomůcka při některých typech cviků.