Jak si vybrat plavky podle typu postavy

Vybrat si dobře padnoucí plavky je pro většinu žen opravdu nelehký úkol. V obchodech na figurínách, ramínkách i na modelkách na e-shopech vypadají skvěle všechny, jenže realita je často jiná. Každá z nás má totiž odlišný typ postavy a co sedí modelce z letáku nebo třeba vaší kamarádce, nemusí pasovat vám. Pojďme se podívat na základní přehled ženských tvarů, a hlavně plavek, které jim nejvíce sluší.

1. Přesýpací hodiny

Postava přesýpacích hodin je snem snad každé ženy. Ty, které měly to štěstí a dostaly ji do vínku, si mohou vybírat snad ze všech možných tvarů i barev. Skvěle budou vypadat obyčejné bikiny, kalhotky brazilského střihu i zajímavé jednodílné plavky.

2. Jablko

Postava typu „jablko“ se vyznačuje oválným tvarem horní části těla. Ramena a boky jsou tudíž užší než pas. Ten je v tomto případě nutné opticky zúžit a ramena s boky naopak rozšířit. Skvělou volbou budou dvoudílné plavky s kalhotkami s vysokým pasem. Slušet vám budou také tvarovací jednodílné plavky, které stáhnou bříško a díky pevným košíčkům poskytnou oporu poprsí. Abyste se na pláži či u bazénu cítila dobře, můžete si pořídit také doplňky, ať už přehoz nebo třeba lehkou zavinovací sukni.

3. Hruška

V tomto případě jsou velmi výrazné boky, hýždě a stehna, naopak pas a ramena jsou užší. Potřebujeme tedy odpoutat pozornost od spodní části a přenechat ji té horní. Vybírejte proto nezvyklé, extravagantní a zajímavé podprsenky, které doplňte jednobarevnými kalhotkami v klasickém střihu. Nevhodné jsou brazilky nebo kalhotky do pasu.

4. Chlapecká postava

Sportovně založené či velmi vysoké ženy mají často méně výrazné křivky a přechod mezi jednotlivými partiemi je téměř k nerozeznání. Je tedy nutné ženské proporce opticky podpořit. Toho docílíme podprsenkami s výrazným push-up efektem nebo s různými volánky. Výbornou volbou budou i velice trendy jednodílné plavky se zajímavě vykrojenými boky, které tvoří iluzi „přesýpacích hodin“.

5. Obrácený trojúhelník

Při postavě typu „obrácený trojúhelník“ jsou ramena nejširším bodem těla, přičemž boky jsou výrazně užší. Těmto tvarům padnou snad všechny typy kalhotek a platí, že čím výraznější, tím lepší. Podprsenka by naopak měla být co nejjednodušší střihem i barvou. 

6. Nastávající maminka

Ani v těhotenství nemusíte zanevřít na pohodu u bazénu či na pláži. K dostání je totiž velké množství těhotenských plavek, které se v pase dají přizpůsobit velikosti bříška například jednoduchým stahováním. Výhodou těhotenských plavek je to, že nastávající maminku nikde netlačí, netáhnou ji přes břicho ani přes prsa. Samozřejmě je tu i možnost klasických zavazovacích dvoudílných bikin, ale v tomto případě dejte pozor na spálení bříška od sluníčka.