Jak sladit barvy oblečení pro ženy

Vypadat smyslně a elegantně to nechce jen drahé kousky, ale hlavně vkus a smysl pro detail. Na první pohled je nejdůležitější čistota a upravenost oděvu, a samozřejmě také sladěnost barev. Možností, jak kombinovat barvy, je celá řada a záleží na tom, zda jste spíše konzervativní, nebo naopak milujete extravaganci. Móda je hlavně zábava a způsob vyjádření sama sebe, proto se nebojte najít vlastní styl a popustit uzdu své fantazii. Pokud však máte strach, že šlápnete vedle, projděte si naše zaručené tipy!

Nesmrtelná klasika

Bílá a černá – tato kombinace snad nikdy neomrzí. Základem je bílý top, zbytek outfitu pak ladíme do černa. V bíločerné kombinaci se uplatní snad každý styl. Ať už je to bavlněné tričko a džíny se značkovou kabelkou do města nebo na procházku, bílá košile a černá pouzdrová sukně do kanceláře, nebo romantický top a skládaná sukně na slavnostnější příležitosti, pokaždé budete vypadat skvěle i bez větších experimentů. Důležité je však dbát také na nápaditost a střih daných kousků, aby nebyl outfit příliš nudný a všední.

Nebojte se kontrastu

Že už kontrast není v módě? Právě naopak! Samozřejmě nemáme na mysli neonové barvy, spíše nezvyklé kombinace těch klasických. Výborně vypadá zářivá červená s baby růžovou, kterou lze nahradit také světle fialovou. Kombinací, která upoutá pozornost, je námořnická modř s tmavě žlutou či hořčicovou. Navíc vypadá dobře v elegantním i ležérním stylu. Dalším nepřehlédnutelným duem je výrazná fialová s petrolejovou. Pokud zvolíte kontrast dvou barev, nezapomeňte, že doplňky a další kousky outfitu musí být v neutrálních tónech.

Tón v tónu

Nemáte-li náladu příliš experimentovat, prohledejte šatník a vytáhněte z něj kousky v podobných odstínech. Základem kombinace tón v tónu je například top v béžové barvě, který je doplněný kalhoty v krémové, která je o něco bledší. Přehoz či svetřík pak může mít tmavší odstín béžové. Pokud bychom chtěli do outfitu zařadit další barvy (například kabelky, bot nebo jiných doplňků), měly by být vždy buďto úplně světlé nebo úplně tmavé. To záleží na volbě základního odstínu. Pokud například kombinujeme tóny již zmíněné béžové, budou doplňky bílé, naopak jestliže máme oděv v odstínech tmavě modré, volíme černé doplňky.

Kabelka už dávno nemusí ladit k botám

Nepsaným pravidlem dob minulých bylo, že kabelka musí nutně ladit s botami. I dnes se samozřejmě tato možnost nabízí a stále vypadá velmi dobře, nicméně už to není „povinnost“. Je ale nutné přihlédnout k celkovému vzhledu. Pokud máme oblečeny například jednobarevné šaty, je dobré mít kabelku i boty ve stejné barvě, aby nebyl celkový dojem příliš neuspořádaný. Jestliže je ale outfit tvořen více barvami a odstíny, klidně obujte bílé tenisky a vezměte si hnědou kabelku, důležité je, aby tyto doplňky ladily se zbytkem oděvu.

Nezapomeňte ani na šperky a make-up

Součástí celkového vzhledu není jen oblečení, ale také make-up a šperky. Šperky opět volíme podle toho, co máme zrovna na sobě. V případě jednoduchého vrchního dílu můžeme vybírat z výraznějších náhrdelníků. Ke košili dopnuté až ke krku pak výborně ladí dlouhé náušnice a vyčesané vlasy. Šperky by měly být v jednotné barvě, takže volíme mezi zlatou a stříbrnou. Co se týče make-upu, i ten musí s outfitem ladit. Nevypadá hezky, když si k romantickým světle modrým šatičkám vezmete rudou večerní rtěnku, nebo když si k tílku a džínovým šortkám do města vytvoříte na obličeji umělecké dílo hodné večerní róby.