Jak vybrat sportovní oblečení?

Sportování je součástí našeho každodenního harmonogramu. Prospívá zdraví, tělu i naší mysli, proto mu denně věnujte alespoň půl hodiny svého času. Ostatně tak to dělají také úspěšní, shodují se poslední průzkumy. Aby vám ale při běhu, tenise nebo jenom při posilování doma u televize nic nepřekáželo (zejména ne tepláky nebo volně plandající mikina), investujte do kvalitního sportovního oblečení. Nebudete litovat.

Sportovní oblečení hraje velkou roli

Tepláky a mikina mi stačí, říká si mnoho z nás. Jenže v praxi budete rozhodnutí nekoupit si žádné sportovní oblečení litovat. Tepláky budou plandat mezi nohama, mikina zase vlát ve větru a znepříjemňovat vykonávání sportovní aktivity. Navíc pořádně nastydnete, protože klasické bavlněné modely nepřilnou na tělo a neodvádí pot. 

Nemusíte se bát, že byste nákupem sportovních kousků přišli na buben. Dnes už se nejedná o tak drahé věci jako v minulosti, navíc kvalitu najdete i za hubičku. Jen si tedy správně vyberte. 

Jakou sportovní aktivitu vykonáváte?

Ať už vybíráte pánské sportovní oblečení nebo modely pro dámy, vždycky mějte na paměti činnost, kterou jste se rozhodli ve svém volném čase vykonávat. Jakému pohybu se nakonec budete věnovat? Bude to běh, cyklistika nebo jste se rozhodli chodit pravidelně do posilovny? Nebo vám snad učarovala jóga?

Zatímco pro sportovní činnosti uvnitř vám budou stačit dobře přiléhavé legíny nebo šortky, k tomu tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, venkovní aktivity si zaslouží vrstvení (tedy hlavně během zimy). Proto do vašeho košíku doputují i funkční mikiny, případně vesty pro sychravý podzim, a čelenky, rukavice či kvalitní ponožky.

Zkontrolujte si materiál

Na materiálu ale záleží o trochu víc. Kvalita, respektive životnost daného kousku oblečení se totiž odvíjí od toho, z jaké látky je kousek vyroben. Vyhýbejte se zmiňované bavlně, která nedisponuje vlastnostmi, které byste od funkčního oblečení očekával. Hledejte materiál prodyšný, dobře přilnavý, elastický, ať skvěle odvádí pot.

V poslední době se stala trendem takzvaná merino vlna, která se navíc pyšní antibakteriálními schopnostmi. To znamená, že nebude zapáchat.

Dámy, výběr podprsenky nepodceňujte

Vybrat si sportovní tričko nebo kraťasy je poměrně jednoduché, ale vybrat si dámskou podprsenku, k tomuto se musí přistupovat s jistou dávkou zodpovědnosti. Vyzkoušejte si ji a dejte na svůj pocit. Tato forma spodního prádla nesmí nijak zařezávat ani škrtit. Má za úkol ňadra podpírat a zpevnit, proto nesmí být příliš velká ani příliš volná. 

Jen málokterá žena si uvědomuje, že podprsenka se podílí na tom, jestli ji budou nebo nebudou bolest záda či jestli pocítí nebo nepocítí bolest ve vazech. Je klíčové si ji před zaplacením vyzkoušet a nesázet pouze na její vzhled. Špatná volba v tomto případě vede k znepříjemnění sportovní aktivity. 

Že je vaším koníčkem dynamický pohyb, jako je skákání nebo běhání na pásu? Fixace prsou je klíčová. 

Bezešvé alernativy pro citlivou pokožku

S výběrem podprsenky může mít nejedna žena velký problém. V koupi jakéhokoli modelu může bránit citlivá pokožka, kterou trpí. Nabízí se však východisko ze situace, kterou jsou bezešvé podprsenky. Ramínka jsou v tomto případě dostatečně široká čili se hezky rozloží váha prsou a zbytečně se pod tíhou ňader nezařezávají do ramenou. Navíc jsou k dostání v opravdu skvělých designech, což ocení každá žena. Při sportu to musí i slušet!

Buďte realistou

Při výběru sportovního oblečení hraje velkou roli vaše postava. Proto buďte realistou a zohledněte ji. Berte v potaz každou nedokonalost i citlivost pokožky, ať se nestane, že si koupíte kousek příliš volný nebo naopak příliš upnutý, který vám v pohybu bude bránit, navíc bude ještě způsobovat nepříjemnou a svědivou vyrážku.