Luxusní hodinky pro sportovce

Patříte mezi sportovce, co rádi sledují všechny své aktivity během celého dne a baví vás překonávat své osobní rekordy? Chytré sportovní hodinky jsou k takovému účelu jistě to pravé, avšak jsou i příležitosti, kdy je třeba vyměnit tenisky za formálnější oblečení. A přesně v takových chvílích by vaše zápěstí měly zdobit speciální hodinky, které vypovídají o vašem status symbolu.

Luxusní hodinky

Hodinky zdaleka nejsou jen módním doplňkem, ve společnosti o vás mohou mnoho vypovědět a lidé si i z takového detailu tvoří první názor. Luxusní hodinky na zápěstí vyjadřují vaše společenské postavení a vypovídají mnoho o vašem životním stylu a sebevědomí.

Nejvíce luxusních hodinek dostanete od švýcarských hodinářských firem. Je tomu tak především z důvodu nejvyšší kvality materiálů i provedení, použití safírových sklíček a kvalitní oceli. Hodinky označované jako „švýcarské“ nebo „swiss made“ musí splňovat několik kritérií, které jsou zahrnuty v zákonech již od roku 1971. 

My pro vás máme tipy na luxusní hodinky, jež by neměly uniknout vaší pozornosti.

Pro milovníky stylu a rychlé jízdy

Závodní tempo ve spojení s luxusem, to jsou švýcarské hodinky Tag Heuer Formula. Neformální sportovní doplněk, který nosí nejen legendy závodů Formule 1. Hodí se pro každodenní nošení, ať už je váš životní styl jakýkoliv. Hodinky jsou vysoce odolné vůči nárazům, čas přečtete i v těch nejnáročnějších podmínkách a podrží vás při každém životním dobrodružství.

Ikona nejen do kokpitu letadla

Hodinky Breitling Navitimer se řadí již více než 65 let mezi jedny z nejlepších mechanických chronografů na světě. Jsou ikonické díky svému kruhovému logaritmickému pravítku, pomocí kterého piloti mohli rychle provádět navigační výpočty.

Sportovní elegance s mnoha funkcemi

Švýcarská hodinářská firma Tissot přišla v roce 1999 s technologickým průlomem u modelové řady Tissot T-Touch Collection, která disponuje dotykovým sklíčkem. Jednoduché a intuitivní ovládání v kombinaci s řadou funkcí dělá z těchto hodinek spolehlivého parťáka pro moderní dobrodruhy v přírodě i ve městě. Mezi funkcemi naleznete kompas, chronograf, budík nebo ukazatel počasí.

Luxus snoubící se s vodními sporty

Hodinky, které jsou doma na vodě, ve vodě i pod vodou – to je kolekce Hamilton Khaki Navy, inspirována námořníky, potápěči a vyznavači jachtingu a dalších vodních sportů. První model vznikl již za druhé světové války ve spolupráci s Americkým námořnictvem. Luminiscenční displej, kvalitní materiály a vysoká voděodolnost vás podrží při každé výzvě.

Chytré i elegantní

I chytré hodinky už dnes mohou být zároveň zajímavým módním doplňkem. Zatím se to ještě nerovná těm výše zmíněným, ale už i mezi švýcarskými hodinářskými velikány můžeme najít kousky, které se dají propojit s telefonem. Vhodnou kombinací pouzdra a pásku lze najít vkusné verze také u známých značek smartwatch jako Garmin nebo Apple Watch.

Hodinky jako investice

Pokud hodinky raději obdivujete než nosíte, dost možná by vám mohlo přijít zajímavé, zajímat se o ně jako o druh investice. Z dlouhodobého hlediska si hodinky zachovávají svou hodnotu a jejich cena roste. Je samozřejmě nutné se v tomto odvětví pohybovat a při nákupu opravdu přemýšlet. Obecně se dá říci, že se vyplatí investovat do takových hodinek, kterých je málo a nebo jsou z limitovaných edicí s pořadovým číslem. Zpravidla se jedná o hodinky s mechanickým pohonem, protože ty dokážou vydržet i stovky let. Při koupi investičních hodinek je vždy nutné si ověřit certifikát pravosti, často se na trhu objevují hodinky falešné.