Oblíbené produktové řady KEEN

KEEN je americká značka převážně outdoorové obuvi. Historie populárních sandálů s uzavřenou špičkou, které patří k nejoblíbenějším botám od této značky, sahá až do roku 1999. Tenkrát je vynalezl Martin Keen, který se v roce 2003 stal zakladatelem značky KEEN

Boty KEEN si pak získaly velmi rychle popularitu a z USA se rozšířily do celého světa. Dnes je značka KEEN zárukou kvality. Dodává obuv pro celou rodinu, jejíž využití je velmi široké – od městského nošení přes turistiku v náročnějším terénu až po outdoorové aktivity v přírodě či u vody. Nechybí ani zimní boty.

Do bot značky KEEN společnost využívá řadu inovativních technologií. Tou nejoblíbenější z nich je nejspíše KEEN Protect – patentovaná ochrana v přední části boty, která zabraňuje poranění prstů při venkovních aktivitách v přírodě a ve městě.

KEEN je prostě zárukou jistoty. Při nákupu těchto bot nelze sáhnout vedle. Společnost je na trhu přes 20 let, za tu dobu nabízela desítky oblíbených produktových řad bot. Na ty, které jsou v současnosti nejoblíbenější, se teď podíváme podrobněji.

KEEN Newport

Jednou z nejprodávanějších a nejoblíbenějších produktových řad bot této značky je KEEN Newport. Jde o typický sandál s uzavřenou špičkou chránící prsty, který se stal symbolem značky KEEN. 

V rámci této produktové řady najdeme boty pro muže (například již legendární boty KEEN Newport H2 Men), ženy (Newport Evo H2 W), ale i děti (Newport H2SHO TOTS). 

Jednotlivých typů bot produktové řady Newport je ale samozřejmě mnohem více. Nicméně pokud bychom řadu Newport chtěli definovat všeobecně, pak tyto hybridní boty spojují výhody sandálů s outdoorovými botami do jednoho – nabízí prodyšnost a lehkost sandálů ve spojení s masivní ochranou prstů, kterou při venkovních aktivitách v terénu rozhodně potřebujete.

Nazouvání bot z řady Newport je velmi jednoduché. Postačí vsunout nohu a stáhnout botu pružnou gumičkou s brzdou (v případě dětských newportek je zapínání na suchý zip). 

KEEN Newport jsou dostupné v různých provedeních – od naprosté nenápadné sandálové klasiky přes výraznější barvy až po boty v retro stylu.

KEEN Jasper

Neméně oblíbenou řadou jsou boty KEEN Jasper. Opět jsou dostupné jak v mužském a ženském, tak v dětském provedení a dětských velikostech.

Boty KEEN Jasper jsou unikátní v tom, že spojují kvalitu nástupových bot do terénu s běžným městským dizajnem. KEEN Jasper tak vypadají jako běžné tenisky, díky čemu se v nich budete cítit příjemně jak v terénu, tak ve městě.

Jasperky na první pohled zaujmou hlavně systémem šněrování od jazyku boty až po její špičku. Opět na nich nechybí ani znak, který je pro KEEN tak specifický – masivní ochrana prstů na přední straně boty.

Boty KEEN Jasper lze zakoupit buď v neutrálnějším barevném provedení, nebo můžete sáhnout po něčem výraznějším. Zatímco ta neutrálnější provedení vypadají jako poctivé outdoorové boty, ty s výraznějšími barvami se dizajnem neztratí ani ve městě. Funkčně vás zase nezklamou v terénu ani na skalách. Jasperky jsou proto ideální pro ty, kdož hledají outdoorovou funkčnost a městský dizajn v jednom.

KEEN Pyrenees

Do velké obliby se v poslední době dostaly také boty KEEN Pyrenees. Jde o pohorky, které můžete využít při nejrůznějších outdoorových aktivitách i v divočejším terénu. Podrží vás během turistiky, stoupání do kopce či sestupování z něho nebo při túře v lese. Pyreneesky jsou k mání v mužském a ženském provedení.

Ve srovnání s jinými produktovými řadami jsou Pyreneesky mnohem konzervativnější a tradičnější. Jejich dizajn ale nelze nazvat strohým, pouze vsází na osvědčený vzhled. 

Typickými znaky bot KEEN Pyrenees jsou poctivé šněrování s kovovými háčky a poutky, které botu bezpečně stáhne, zvýšený okraj bot u kotníků, který vás udrží na nohou i na té nejhorší kamenité stezce, a masivní ochrana prstů na přední straně, bez které by to ani nemohly být boty KEEN.

Pyreneesky jsou prostě poctivou outdoorovou botou, jakou si při vyslovení slova outdoor okamžitě představíte.