Jak si vybrat sportovní tílko

Nějaké to tílko vlastní asi každá z nás. Tento oděv poskytuje dostatečný komfort v horkých letních dnech. Ve většině případů se jedná o klasické bavlněné kousky, které lze nosit při jakékoliv příležitosti, pro sportovní využití je ale dobré se zamyslet nad výběrem materiálu i střihu. Pokud nevíte, na co se zaměřit a podle čeho to nejlepší sportovní tílko vybrat, přečtěte si následující článek!

Nejdůležitější je vhodný materiál

Sportovní oblečení by mělo být vyrobeno z kvalitních materiálů a ani u tílka tomu není jinak. Konkrétní typ látky volíme v závislosti na sportu, který budeme v oděvu provozovat. Jestliže si tílko pořizujete na cvičení jógy nebo jiného „klidného“ cvičení, určitě oceníte jemnou a prodyšnou bio bavlnu.

Při náročnějších sportech jsou vhodnější funkční materiály, které spolehlivě odvedou pot a vlhkost z povrchu těla a udrží vás v suchu i po vysokém výkonu. Pozornost věnujte zejména vlně merino. I když se to může zdát jako paradox, je díky svým termoregulačním vlastnostem výborná také na nošení v létě, a navíc působí přirozeně antibakteriálně.

Střih podle druhu sportu

Také střih sportovního tílka závisí na vykonávaném pohybu. Pro vytrvalostní sporty, u kterých se více zapotíte, jsou vhodná upnutá tílka „na tělo“. Tento typ si oblečte také například na jógu nebo tam, kde víte, že se budete předklánět, a svršek by mohl v této pozici odkrýt i to, co by neměl.

Důležitá je i správná délka a šířka ramínek. Oba parametry závisí na typu vaší postavy. Máte-li větší poprsí, široká ramínka mu poskytnou větší oporu a „pomohou“ tak sportovní podprsence. Jestliže oplýváte širšími boky, sáhněte po delším nátělníku, který se vám při pohybu nebude posouvat nahoru.

Outfit musí ladit

Všechny tyto praktické záležitosti jsou jistě důležité, ovšem každá správná žena se zaměřuje také na vzhled. Vypadat šik a ladit můžete i při sportu, není třeba se toho vzdát. Barev, střihů, vzorů i různých zajímavých detailů je i na sportovních tílkách tolik, že na své si jistě přijde každá z nás. Barvu slaďte třeba s teniskami nebo oblíbenými legínami. Veselé motivy mohou dokonce podpořit radost ze sportu a přivodit lepší náladu.

Jedno jistě nestačí

Vzhledem k tomu, že se člověk při pohybu nejčastěji potí v horní polovině těla (ženy zejména v podpaží a pod prsy), je důležité tuto část oděvu často prát. Pokud cvičíte několikrát do týdne, jeden nátělník vám z tohoto důvodu určitě stačit nebude. Odpovězte si proto na otázky – Jak často budu cvičit? Jak často můžu tílka prát? A podle toho se zásobte dostatečným množstvím.