Trendy letního oblečení 2021

Miliony žen každoročně podléhají nejnovějším trendům. I přes situaci, která ve světě panuje, tomu ani letos nebude jinak! Současná doba je poměrně liberální, co se módy týče, každý si tvoří vlastní styl, který mu sluší nejvíce, nicméně jsou určité prvky outfitu, které vždy určují trend. Zatímco minulý rok se nosily elegantní ledvinky, flitry a šaty ve stylu uvolněných 70. let, letos už tyto kousky na ramínkách v obchodech neuvidíme.

Mini se špagetovými ramínky i tričkové šaty

Mezi šaty budou letos dominovat dvě varianty. Tou první jsou uplé a velmi ženské mini s rafinovanými ramínky, které každý takový kousek dělají jedinečným. Šatičky s překříženými špagetovými ramínky nebo různými rafinovanými průstřihy by vám toto léto rozhodně v šatníku chybět neměly.

Pohodlnější variantou budou pak šaty v tričkovém stylu, které se do módy dostávaly už v minulé sezóně. Pokud již tento kousek vlastníte, využijete jej i letos. V kombinaci s teniskami nebo nízkými sandálky jsou ideálním outfitem do přírody, města i práce.

Pohodlná móda

S tričkovými šaty však pohodlné kousky nekončí. V roce 2020 si většina z nás zvykla na tepláky a volná trička, čehož se rozhodli využít také návrháři a obchodní domy. K dostání tak budou elegantnější varianty tepláků, bavlněných šortek a triček volných a oversized střihů, které s přehledem unosíte i jinde než doma v obýváku.

Jednoduché plavky 

Zatímco v minulých letech se nosily zavazovací plavky s visacími tkaničkami, třpytivými kamínky, letos budou na bazénech a plážích dominovat jednoduché střihy i vzory. Hledáte-li ideální plavky na sezónu, vyberte si jednobarevný kousek v zemitých tónech nebo elegantní černé barvě. Do popředí se pak čím dál více dostávají jednodílné plavky. Ty však mohou být poměrně nepraktické pro dámy, které touží po krásném opálení. V takovém případě jděte do dvoudílných plavek s kalhotkami s vysokým pasem, který si při opalování jednoduše shrnete kousek dolů a o opálení tak nemusíte mít strach.

Vzory, motivy i bílá

S proužky a puntíky se rozlučte, tohle léto se vracíme k přírodě! Zemité a přírodní tóny bude možné kombinovat s jemnými pastelovými barvami. Co se týče vzorů, zde bude návrat k přírodě také velmi výrazný. V kurzu totiž budou květinové a zvířecí motivy. Takže pokud jste se ještě nezbavili všech kousků se vzorem gepardí nebo hadí kůže, můžete je opět vytáhnout ze skříně. Květinkové motivy si užijete hlavně na jemných letních šatech nebo topech.

Zářivé doplňky

Nudné outfity v přírodních a jemných odstínech se budou muset rozhodně něčím oživit. Velkým trendem tak budou všelijaké doplňky v zářivých barvách. Ať už zvolíte kabelku, šperky, čepici, boty nebo jen opasek, tak vždy ve výrazném odstínu. Převládat bude žlutá a oranžová nebo lesklé metalické barvy. Nebojte se ani odvážných kabelek s výraznými vzory nebo obrázky.

Bílé boty

A co boty? Jedině bílé! Je jedno jestli to budou tenisky, lodičky, sandálky nebo třeba holínky, pokud jsou bílé, jsou ty pravé pro letošní léto. Nezapomeňte ale takovou obuv udržovat v čistotě. I když budete mít sebelepší outfit, můžete celý dojem zkazit špinavými botami, což se zvláště u těch bílých může velmi snadno stát. Pokud si říkáte, že přece máte nosit výraznou kabelku, ale zároveň bílé boty, nezapomeňte, že doby, kdy musela kabelka s obutím ladit, už jsou dávno pryč.