5 aplikací, které váš trénink dovedou k dokonalosti

Záleží vám na tom, abyste měli přehled o svých sportovních výkonech? S mobilními aplikacemi je to hračka. Vyzkoušejte těchto pět nejoblíbenějších, které dostanou i vás.

1. Strava: Run, Bike, Hike

I když se na první pohled může zdát, že aplikace se zabývá zdravým stravováním, není tomu tak. Název Strava vychází ze švédského sträva, což lze přeložit jako snaha či úsilí. Nejedná se pouze o klasickou aplikaci, která analyzuje vaše výkony, Strava funguje i jako sociální síť, ve které sdílíte fotografie a sbíráte lajky. Oblíbená je hlavně mezi běžci a cyklisty, zaznamenávat v ní ale můžete i mnoho jiných sportů.

  • Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

2. Pumatrac Run, Train, Fitness

Pumatrac obsahuje nespočet tréninků s návodnými videi a informacemi o počtu spálených kalorií apod. Na výběr máte z několika úrovní náročnosti i délek cvičení, takže si zvládnete zatrénovat, i když nemáte moc času. Vyzkoušejte například pilates, jógu, balet či posilování celého těla. Trackovat můžete i běh nebo chůzi. Rozhraní je přívětivé nejen pro chytré telefony, ale i pro PC či MacBooky.

  • Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

3. Daily Yoga: Fitness+Meditation

Aplikace Daily Yoga stmeluje všechny jogíny světa, tuto aplikaci vlastní již 40 milionů z nich. Daily Yoga vám ukáže, jak správně provádět jednotlivé ásany a jak zklidnit mysl, zacvičit si můžete i podle komplexního cvičebního plánu. Díky komentářům, které videa doprovázejí, se budete cítit jako na soukromé lekci. Daily Yoga je vhodná pro začátečníky, ale i pro zdatné profíky.

  • Aplikace je dostupná pro iOS i Android. Za rozšíření je nutné si připlatit.

4. BetterMe: Health Coaching

Pro ty, co mají rádi různorodý trénink, tu je BetterMe. Aplikace se na začátku pozeptá na pár faktů o vaší osobě a následně vám navrhne trénink na míru. V seznamu cvičebních lekcí najdete nejen klasické posilování a pilates, ale i taneční lekce, dokonce si můžete vyzkoušet netradiční 30denní programy. Už jste slyšeli o Wall Pilates nebo Chair Yoga? S BetterMe přijdete na nové způsoby, jak posílit své tělo.

  • Aplikace je dostupná pro iOS i Android. Za rozšíření je nutné si připlatit.

5. AllTrails: Hike, Bike & Run

Ten, kdo miluje výlety, si zamiluje i tuto aplikaci. AllTrails poskytuje nejen měření turistických, cyklistických a běžeckých výkonů, navíc vám nabídne i plánování tras. Navíc v aplikaci najdete i hodnocení tras od ostatních uživatelů. Trasu lehce naplánujete, i když s sebou máte kočárek, děti, pejsky nebo jste upoutáni na invalidní vozík.

  • Aplikace je dostupná pro iOS i Android. Za rozšíření je nutné si připlatit.

Tip na závěr: Pro sportovce je používání kloubní výživy klíčové pro udržení zdraví a optimální sportovní výkonnosti. Kloubní výživa může pomoci chránit a posilovat klouby, snižovat riziko zranění a urychlit regeneraci po náročném tréninku. Doplňky obsahující látky jako glukosamin, chondroitin a kolagen mohou přispět k udržení kloubní pružnosti a pevnosti. Pravidelné užívání kloubní výživy může být pro sportovce prospěšné nejen v prevenci zranění, ale také při dlouhodobém udržování pohyblivosti a flexibility kloubů, což je klíčové pro optimální výkon při sportovních aktivitách.


Přečtěte si také