Kam na výlet během horkého dne?

Slunečné dny sice vyzývají k tomu, abyste neseděli doma a vyrazili někam ven. Zároveň ale v horkých dnech nemusí být pobyt venku úplně příjemný. Kam tedy vyrazit během letních vln veder?

Výlet k vodě se přímo nabízí

Na úvod si zmiňme možnost, která napadne pravděpodobně každého. Horké letní dny přímo vybízí k návštěvě koupaliště či akvaparku. Pamatujte ale na to, že i zde budete potřebovat stín. Proto se vyplatí si přivstat, abyste si zabrali vhodné místo. Někdy se dokonce stává, že plavčíkům ve skladu dojdou slunečníky, a stín tak zkrátka nenajdete.

Jinak jde ale o ideální místo, na kterém se můžete slunit a současně se rychle zchladit ve vodě, aniž byste museli jet k moři.

Pokud preferujete přírodní vodní plochy, tak výlet k vodní přehradě, jezeru či k zatopenému lomu může být vhodnou alternativou.

Na hory a do lesa

Utečte z rozpálených měst a udělejte si výlet do přírody. V horách je zpravidla o několik stupňů méně, doslova oázou jsou pak lesy nebo zalesněná okolí potůčků. Můžete si zde naplánovat příjemnou procházku, při které nebudete trpět horkem, na sluníčko se ale také určitě dostanete.

Máte-li to do destinace dále, nejlepším dopravním prostředkem bude klimatizované auto. Vyrážíte-li na takové výlety častěji, sjednejte si havarijní pojištění, které vám může pomoci pokrýt škody způsobené krupobitím, sraženou zvěří nebo vlastní nepozorností.

Prohlídky muzeí a památek

Starší stavby obvykle nabízejí velice příjemnou pokojovou teplotu. Chcete-li se tedy během svého výletu na čas schovat před horkem, prohlídkový okruh muzea, starého hradu, zámku nebo jiné památky se jeví jako ideální volba.

Nákupní centrum

Na první pohled to může znít trochu divně. Zejména během dlouhodobě trvající vln veder jsou ale nákupní centra skvělou alternativou ke klasickým nákupům v obchodech v ulicích. Nákupní centra jsou vždy velice příjemně klimatizovaná. Kromě nákupů navíc můžete zajít na oběd, kávu nebo třeba do kina. V nákupním centru lze tak strávit klidně celý den. Schováte se před horkem a ještě nakoupíte vše, co potřebujete.

Venkovní restaurace

Vraťme se k tipům, se kterými můžete slunečné dny trávit venku. Zajděte si na osvěžující salát, limonádu, ledovou kávu či vychlazené pivo do zahradní restaurace, resp. na zahrádku vašeho oblíbeného bistra, restaurace nebo kavárny.


Přečtěte si také