Nejlepší chytré hodinky pro moderní život

Chytré hodinky na našich zápěstích stále častěji nahrazují klasické náramkové hodinky. Na trhu jsou ale již stovky různých modelů. V takové záplavě produktů není jednoduché se zorientovat, proto vám s tím pomůžeme.

Trhu dominují Apple Watch

Přestože si dnes představíme i konkurenční modely, na prvním místě nemůžeme uvést jiné chytré hodinky než Apple Watch. Ty byly představeny již v roce 2015, a přestože zdaleka nejde o historicky první chytré hodinky, jsou bezesporu prvními smart watch, které dokázaly masově oslovit zákazníky po celém světě.

Jelikož konkurence neměla v té době na krok Applu adekvátní odpověď, nějakou dobu firma z Kalifornie trhu chytrých hodinek zcela dominovala, třebaže šlo o trh relativně malý. I dnes ale jablečné hodinky patří k nejvyhledávanějším a přibližně každé třetí chytré hodinky, které se na světě prodají, na sobě mají logo nakousnutého jablka.

Apple Watch jednoznačně patří do prémiového segmentu a jde o jedny z nejdražších hodinek na trhu. Výměnou za to ale nabídnou precizní zpracování, několik let softwarové podpory a dokonalé propojení s telefonem Apple iPhone. Kdo tedy používá telefony se systémem iOS, pro toho jsou hodinky Apple Watch často nejlepší volbou.

Hlavní konkurence: Samsung Galaxy Watch

Podobně jako je na poli chytrých telefonů největším konkurentem Applu korejská firma Samsung, jsou hlavní alternativou k chytrým hodinkám značky Apple ty od Samsungu

Rozdíl poznáte na první pohled. Zatímco Apple se drží specifického „obdélníkového“ designu hodinek, ostatní chytré hodinky zpravidla sázejí na kulatý ciferník, resp. displej. 

V chytrých hodinkách Galaxy Watch najdete operační systém Wear OS, který – stejně jako mobilní Android – vyvíjí firma Google. Díky tomu jde o skvělou volbu pro majitele telefonů s Androidem, nejlépe těch od Samsungu. Ani hodinky Galaxy Watch nepatří k nejlevnějším, i v tomto případě se ale můžete těšit na špičkové zpracování, mnoho senzorů a moderních funkcí.

Google se snaží i s vlastním hardwarem

Přestože je Google především softwarovou firmou, která má kromě ikonického vyhledávače či prohlížeče na svědomí právě i vývoj systémů Android a Wear OS, dlouhodobě se snaží i o prodej vlastních produktů. Telefony Pixel se již několik let těší rostoucí oblibě a nyní přišel Google také s chytrými hodinami Pixel Watch. 

Ty rovněž nabídnou minimalistický design, kvalitní zpracování a nepřeberné množství senzorů sbírajících cenná data o vašem těle a pohybu. Cenovka těchto hodinek se pohybuje kolem 10 000 Kč. Máte-li chytrý telefon z produktové řady Pixel, půjde o skvělou volbu.

Trh s chytrými hodinkami je rozmanitý

Na trhu je ale i spousta dalších výrobců, mnozí z nich přitom vyvíjejí také vlastní operační systém. Zmiňme třeba firmy Xiaomi, Garmin, Huawei nebo různé méně známé výrobce chytrých hodinek pro děti. Jestliže vás tedy tři výše uvedené produkty nezaujaly, stále máte z čeho vybírat.


Přečtěte si také